Forum Firm Rodzinnych Forbes | 2018

2018-12-07

Dlaczego musimy dbać o firmy rodzinne?  

Jakie są rozwiązania prawne w procesie sukcesji? Gdzie jest drogowskaz dla firm w drodze do wielopokoleniowości?

Odpowiedzi na te i inne pytania ważne z perspektywy biznesu rodzinnego jak również całej przestrzeni firm rodzinnych pojawiły się w grudniowym (12/2018) numerze magazynu Forbes.

Na stronie Kancelarii istotne w obszarze prawnym wzmianki.

2018-11-16

W czwartek 15 listopada w Warszawie odbyło się ostatnie z ośmiu spotkań regionalnych w ramach Forum Firm Rodzinnych Forbes. Spotkanie poprowadził Roman Młodkowski, gospodarzem debaty był redaktor Paweł Zielewski, jego gośćmi byli: mec. Piotr Grabowski – wspólnik zarządzający Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k., Andrzej Gliński – członek zarządu Banku Millennium, Przemysław Mitraszewski – przedstawiciel Zarządu LPP S.A., Marcin Ochnik – Prezes firmy Ochnik, Adam Chróścielewski  – Deloitte. W trakcie debaty padały pytania o wartości firmy rodzinnej, o narzędzia do zbudowania wielopokoleniowej firmy rodzinnej, wyzwania firm rodzinnych oraz jak to jest być firmą rodzinną? Dziękujemy przybyłym i gratulujemy wyróżnionym. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę organizatora – Ringier Axel Springer – Forbes, oraz partnerom – LPP S.A., Bank Millennium, Bisnode Polska, Blachy Pruszyński.

Relacja z wydarzenia na stronach  Forbes.pl

 

2018-11-14

W Poznaniu w dniu 8 listopada w Hotelu Andersia spotkali się przedsiębiorcy Wielkopolski na Gali Forum Firm Rodzinnych Forbes.  Spotkanie w Poznaniu przebiegało pod znakiem nawiązywania relacji, wymiany doświadczeń dotyczących przedsiębiorczości rodzinnej oraz szukania odpowiedzi na pytania:  Jak zapewnić firmie rodzinnej wielopokoleniowość?  Czy jest przepis na udaną sukcesję? Czy rozwiązania krajowe są wystarczające dla zbudowania firmy rodzinnej na pokolenia?

Panel dyskusyjny poprowadził Redaktor Naczelny Forbes Polska – Paweł Zielewski, a jego gośćmi byli: Agnieszka Krysik – Grabowski i Wspólnicy, Andrzej Gliński – członek zarządu Banku Millennium, Przemysław Mitraszewski – LPP S.A., Tadeusz Dulian – Deloitte, Maciej Duda – Duda Holding. Jak wygląda rodzinność w firmie LPP, Duda Holding? Jak tę rodzinność przenieść na formalnoprawne zapisy?

Podczas spotkania wręczone zostały również wyróżnienia dla najszybciej rozwijających się firm rodzinnych w regionie.

Gratulujemy wyróżnionym. Relacja z wydarzenia na stronach Forbes.pl

 

2018-10-25

W ramach Forum Firm Rodzinnych Forbes i realizacji projektu oraz podjęciu wyzwań, które idą za samym projektem, w najnowszym listopadowym numerze magazynu Forbes pojawia się tekst Agnieszki Krysik – Zmiana pokoleniowa, pomóżmy jej, by wzmocnić polską gospodarkę.

 

2018-10-24

W dniu 23 października Forum Firm Rodzinnych zawitało do Łodzi, gdzie przedsiębiorcy chętnie wzięli udział w spotkaniu dla firm rodzinnych. Spotkanie poprowadził tradycyjnie Roman Młodkowski, a debatę moderował redaktor Paweł Zielewski, a jego gośćmi byli nie tylko przedstawiciele partnerów wydarzenia tj. Agnieszka Krysik z Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k., Andrzej Gliński – Bank Millennium, Piotr Mitraszewski – LPP S.A., ale także goście, dla których rodzinność w firmie jest naturalna i przejmowana z pokolenia na pokolenie: Zbigniew Leszek – Założyciel Lechpol właściciela marki Kruger&Matz, Jacek Furman – Prezes Aflofarm. W debacie wzięli udział również – Adam Mariański – Krajowa Izba Doradców Podatkowych oraz Tadeusz Dulian – Deloitte. Dyskusja była bardzo żywa, obitowała w spontaniczne wypowiedzi, opowieści o przeprowadzonych ze skutkiem sukcesji. Padały pytania o to co jeśli nie ma sukcesora? Jakie są możliwości rozwiązań prawnych, jakie szanse daje nam ustawodawstwo w kraju i jakich rozwiązań jak np. fundacja rodzinna, nie ma jeszcze w Polsce.

Relacja z wydarzenia na stronach Forbes.pl

2018-10-18

W Katowicach w Hotelu Monopol w dniu 18 października odbyło się piąte z ośmiu spotkań regionalnych w ramach Forum Firm Rodzinnych Forbes, które prowadził Roman Młodkowski. Debatę moderował redaktor Eryk Stankunowicz, a panelistami byli:Piotr Grabowski – Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k., Andrzej Gliński – Bank Millennium, Przemysław Mitraszewski – LPP S.A., Maciej Skucik – Stegu Sp. z o.o.

Debata na temat wyzwań firm rodzinnych obfitowała w merytoryczne pytania i konstruktywne wypowiedzi, refleksje dotyczące wartości firm rodzinnych, rozwiązań w obszarach sukcesji.

Forbes wraz z partnerami wręczył również wyróżnienia dla Najdynamiczniej Rosnących Firm Rodzinnych  w regionie.

Relacja z wydarzenia na stronach Forbes.pl

2018-10-11

Forum Firm Rodzinnych Forbes zawitało w czwartek 11 października do Szczecina. Spotkanie i debatę poprowadził Roman Młodkowski, a w panelu udział wzięli: Agnieszka Krysik z naszej kancelarii, Jarosław Bańka – Pełnomocnik Zarządu LPP S.A., Krzysztof Łabowski – Bank Millennium, Bartosz Góźdź – Polskie Zakłady Zbożowe, Mariusz Pupin – Aqua Grupa SBS oraz Adam Stadnik.

Wręczone zostały również nagrody dla Najdynamiczniej Rosnących Firm Rodzinnych w regionie.

Relacja z wydarzenia na stronach Forbes.pl

2018-10-04

We Wrocławiu w Hotelu Monopol w czwartek 4 października odbyło się kolejne ze spotkań regionalnych realizowanych w ramach projektu Forum Firm Rodzinnych Forbes, w czasie którego wręczono wyróżnienia dla najszybciej rozwijających się firm w regionie. Wraz z z pozostałymi partnerami Forbes’a tj. LPP S.A., Bank Millennium, Bisnode oraz Blachy Pruszyński mieliśmy przyjemność wziąć udział w panelu dyskusyjnym dotyczącym oczywiście firm rodzinnych. Debata dotyczyła wyzwań firm rodzinnych. Czy bycie firmą rodzinną jest błogosławieństwem czy problemem? Czy istnieją modele sukcesji? Jakie jest otoczenie prawne procesów sukcesyjnych? Agnieszka Krysik przedstawiała i wyjaśniała możliwe rozwiązania. W debacie wzięli udział również przedsiębiorcy z regionu – Citronex oraz Claudie Design. Energetyczna dyskusja z debaty przeniosła się również w rozmowy kuluarowe.

Forum Firm Rodzinnych Forbes

2018-09-27

W Sopocie w Hotelu Haffner w dniu 27 września br. odbyło się kolejne z cyklu spotkań regionalnych realizowanych w ramach Forum Firm Rodzinnych Forbes. Na spotkaniu oprócz debaty dotyczącej plusów i minusów bycia firmą rodzinną, wręczenia statuetek dla najszybciej rozwijających się firm rodzinnych w regionie oraz dość osobistych wypowiedzi sukcesorów jak również przedstawicieli nestorów, głos zabrali przedsiębiorcy. Właśnie to było mocą tego spotkania – energia i  intuicyjne wypowiedzi przedstawicieli firm rodzinnych. W debacie udział wzięli: Agnieszka Krysik z Grabowski i Wspólnicy, Bartosz Ziaja – Ziaja, Aleksandra Jasińska – Kloska – Darpol, Andrzej Gliński – Bank Millenium, Przemysław Mitraszewski – LPP, Beata Mońka – Business Mentor.

Forum Firm Rodzinnych Forbes

2018-09-25

Szanowni Państwo zapraszamy na relację z debaty redakcyjnej w Forbes Polska nt. „Firmy rodzinne – siła tradycji, wyzwania przyszłości”, na której dyskutowaliśmy na temat definicji firmy rodzinnej, istnienia definicji, potrzebach legislacyjnych w obszarze przedsiębiorczości rodzinnej, problemach jakie napotykają firmy rodzinne na swojej drodze rozwoju. Relacja na stronach forbes.pl

Forum Firm Rodzinnych Forbesa

 


2018-09-20

Pierwsze spotkanie z cyklu ośmiu spotkań regionalnych za nami. Spotkaliśmy się wraz z Forbes, Bank Millenium, Bisnode, Apteka Ziko, LPP, Fakro w Krakowie w Hotelu Starym by rozmawiać o wyzwaniach firm rodzinnych. Jakie problemy mają firmy rodzinne? Co stanowi największe wyzwania? Sukcesja, ale nie tylko. Przedsiębiorcy zapoznali się z relacją o doświadczeniach tych większych firm, dużych – po sukcesji lub odpowiednio zabezpieczonych.


2018-09-07

Forum Firm Rodzinnych wychodzi na światło dzienne i pojawia się pierwsza publikacja. We wrześniowym numerze Forbes można przeczytać zapowiedź debaty jak również rankingu, który będzie opublikowany w październikowym numerze Forbes.  W inicjatywie jaką jest Forum Firm Rodzinnych Forbes będziecie Państwo mieli okazję zapoznać się z rankingiem firm rodzinnych, który przygotowała firma Bisnode- partner merytoryczny projektu. Odbędą się również spotkania regionalne podczas, których wręczone zostaną statuetki i dyplomy dla wyróżnionych w rankingu firm. Będą też wyróżnienia specjalne. A wszystko to opatrzone merytoryczną debatą o problemach firm rodzinnych, o tym jak sobie radzą firmy rodzinne m.in. z sukcesją. Zapraszamy do śledzenia wydarzeń z projektu.

 


2018-08-22

Forum Firm Rodzinnych Forbes – projekt dedykowany firmom rodzinnym, dla firm rodzinnych i o firmach rodzinnych.

Projekt rozpoczął się debatą „Firmy rodzinne – siła tradycji, wyzwania przyszłości”, którą poprowadził Paweł Zielewski – redaktor naczelny Forbes. A w rozmowie udział wzięli: r.pr. Agnieszka Krysik, r.pr. Piotr Grabowski – wspólnicy w kancelarii Grabowski i Wspólnicy oraz Piotr Voelkel senior, Andrzej Glinski – członek zarządu Bank Millennium, Andrzej Osiński – prezes Zarządu Bisnode Polska oraz Bartłomiej Skrzydlewski – prezes Zarządu Amplus Foods.

Kancelaria Grabowski i Wspólnicy wspiera prawnie przedsiębiorczość rodzinną, a relację z debaty będzie można zobaczyć już wkrótce.

Zapraszamy!