Polecam, Agnieszka Krysik

W tej części dotyczącej publikacji zamieszczane będą informacje polecane do przeczytania i wysłuchania

Poznań, 24 września 2019 r.

Sukcesja firm – fundacje rodzinne pomysłem na akumulację polskiego kapitału

Debata podczas Forum Sukcesu Polskiego Biznesu  organizowanego przez Ministerstwo Przedsiebiorczości i Technologii w Poznaniu

Była to merytoryczna dyskusja nt. fundacji rodzinnej oraz Zielonej Księgi opublikowanej 13 września 2019 r.


Dziękujemy za zaproszenie.

Czytajwięcej

 Łódź, 17 września 2019 r. 

SUKCESja w organizacjach – to początek końca czy nowy początek?

Podczas Europejskiego Forum Gospodarczego w Łodzi r.pr. Agnieszka Krysik poprowadziła dyskusję na temat ‚SUKCESja w organizacjach – to początek końca czy nowy początek’. Debata z prezesami organizacji otoczenia biznesu była ciekawą rozmową, skupiającą się na różnicach w sukcesji firm prywatnych, w tym rodzinnych a sukcesją w organizacjach.

Dziękujemy za zaproszenie.

Czytaj więcej
13 września 2019 r

Zielona Księga

Opublikowana przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii ma na celu podjęcie dyskusji i prac nad wprowadzeniem narzędzia prawnego w polskim porządku, jakim jest fundacja rodzinna/fundacja prywatna. 

Pobierz Zieloną KsięgęCzytaj więcej
Zapowiedź Akademii GPW Growth

Akademia GPW Growth

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. jest organizatorem programu dedykowanego firmom prywatnym, w tym rodzinnym. W ramach GPW Growth zrealizowana będzie Akademia GPW Growth, w której eksperci podczas 10 sesji – zjazdów, będą dostarczać praktyczną wiedzę, która wesprze w rozwoju biznesów. Akademia to wykłady, prelekcje, warsztaty i narzędziownie. Narzędziownia w sesji 5 będzie poświęcona odpowiedzi na pytanie:
„Dlaczego strukturyzacja właścicielska jest narzędziem rozwoju firmy i jak właściwe regulacje prawne wspierają budowanie odpowiedzialnego biznesu?”
W ramach Partnerstwa Kancelarii Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k. poprowadzę Narzędziownię w sesji 5. Zachęcam do udziału w programie.26 czerwca 2019 r.

Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k. aktywnie wspiera przedsiębiorczość rodzinną. W związku z potrzebą firm rodzinnych jaką jest budowanie i promowanie odpowiedzialnego biznesu (również w ramach wielopokoleniowej strukturyzacji właścicielskiej) Kancelaria uruchomiła portal dedykowany takim podmiotom –  Fundacjerodzinne.pl, w którym prezentuje potrzeby gospodarcze oraz odpowiedzi polskiej rodzimej przedsiębiorczości na potrzeby społeczne. Kancelaria chce promować i razem z przedsiębiorczością rodzinną budować odpowiedzialny biznes, wspierając prawnie jej inicjatywy.

Zapraszamy do odwiedzenia portalu i kontakt z Kancelarią, również jeżeli jesteście Państwo zainteresowani pozyskaniem wiedzy prawnej oraz założeniem takiej fundacji.

17 maja 2019 r.

Czy możliwe jest określenie kilku kroków w planowaniu sukcesyjnym? Czy pięć kroków wystarczy? Daria w dzisiejszej Rzeczpospolitej w artykule nt. jak skutecznie i efektywnie przekazać udziały lub akcje wskazuje kilka kroków, których określenie wydaje się możliwe.

Artykuł do pobrania


4 stycznia 2019 r.

W ostatnim czasie pojawiła się publikacja Adwokat Darii Leszczyk w Magazynie Firm Rodzinnych – Relacje.

Daria odpowiedziała na bardzo ważne pytanie: Dlaczego w Polsce potrzebujemy prywatnych fundacji rodzinnych?

 

 

 

 

 

Polecam, 

Agnieszka Krysik