Forum Firm Rodzinnych Forbes | 2018

2018-12-07

Dlaczego musimy dbać o firmy rodzinne?  

Jakie są rozwiązania prawne w procesie sukcesji? Gdzie jest drogowskaz dla firm w drodze do wielopokoleniowości?

Odpowiedzi na te i inne pytania ważne z perspektywy biznesu rodzinnego jak również całej przestrzeni firm rodzinnych pojawiły się w grudniowym (12/2018) numerze magazynu Forbes.

 

2018-11-14

W Poznaniu w dniu 8 listopada w Hotelu Andersia spotkali się przedsiębiorcy Wielkopolski na Gali Forum Firm Rodzinnych Forbes.

Panel dyskusyjny poprowadził Redaktor Naczelny Forbes Polska – Paweł Zielewski, a jego gośćmi byli: Agnieszka Krysik – Grabowski i Wspólnicy, Andrzej Gliński – członek zarządu Banku Millennium, Przemysław Mitraszewski – LPP S.A., Tadeusz Dulian – Deloitte, Maciej Duda – Duda Holding. Jak wygląda rodzinność w firmie LPP, Duda Holding? Jak tę rodzinność przenieść na formalnoprawne zapisy?

Podczas spotkania wręczone zostały również wyróżnienia dla najszybciej rozwijających się firm rodzinnych w regionie.

Gratulujemy wyróżnionym. Relacja z wydarzenia na stronach Forbes.pl

 

2018-10-25

W ramach Forum Firm Rodzinnych Forbes i realizacji projektu oraz podjęciu wyzwań, które idą za samym projektem, w najnowszym listopadowym numerze magazynu Forbes pojawia się tekst Agnieszki Krysik – Zmiana pokoleniowa, pomóżmy jej, by wzmocnić polską gospodarkę.

 

2018-10-24

W dniu 23 października Forum Firm Rodzinnych zawitało do Łodzi, gdzie przedsiębiorcy chętnie wzięli udział w spotkaniu dla firm rodzinnych. Spotkanie poprowadził tradycyjnie Roman Młodkowski, a debatę moderował redaktor Paweł Zielewski, a jego gośćmi byli nie tylko przedstawiciele partnerów wydarzenia tj. Agnieszka Krysik z Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k., Andrzej Gliński – Bank Millennium, Piotr Mitraszewski – LPP S.A., ale także goście, dla których rodzinność w firmie jest naturalna i przejmowana z pokolenia na pokolenie: Zbigniew Leszek – Założyciel Lechpol właściciela marki Kruger&Matz, Jacek Furman – Prezes Aflofarm. W debacie wzięli udział również – Adam Mariański – Krajowa Izba Doradców Podatkowych oraz Tadeusz Dulian – Deloitte.

Relacja z wydarzenia na stronach Forbes.pl

2018-10-11

Forum Firm Rodzinnych Forbes zawitało w czwartek 11 października do Szczecina. Spotkanie i debatę poprowadził Roman Młodkowski, a w panelu udział wzięli: Agnieszka Krysik z naszej kancelarii, Jarosław Bańka – Pełnomocnik Zarządu LPP S.A., Krzysztof Łabowski – Bank Millennium, Bartosz Góźdź – Polskie Zakłady Zbożowe, Mariusz Pupin – Aqua Grupa SBS oraz Adam Stadnik.

Relacja z wydarzenia na stronach Forbes.pl

2018-10-04

We Wrocławiu w Hotelu Monopol w czwartek 4 października odbyło się kolejne ze spotkań regionalnych realizowanych w ramach projektu Forum Firm Rodzinnych Forbes. Agnieszka Krysik przedstawiała i wyjaśniała możliwe rozwiązania prawne. W debacie wzięli udział również przedsiębiorcy z regionu.

Relacja z wydarzenia na stronach Forum Firm Rodzinnych Forbes

2018-09-27

W Sopocie w Hotelu Haffner w dniu 27 września br. odbyło się kolejne z cyklu spotkań regionalnych realizowanych w ramach Forum Firm Rodzinnych Forbes. W debacie udział wzięli: Agnieszka Krysik z Grabowski i Wspólnicy, Bartosz Ziaja – Ziaja, Aleksandra Jasińska – Kloska – Darpol, Andrzej Gliński – Bank Millenium, Przemysław Mitraszewski – LPP, Beata Mońka – Business Mentor.

Forum Firm Rodzinnych Forbes

2018-09-25

Szanowni Państwo zapraszamy na relację z debaty redakcyjnej w Forbes Polska nt. „Firmy rodzinne – siła tradycji, wyzwania przyszłości”, na której dyskutowaliśmy na temat definicji firmy rodzinnej, istnienia definicji, potrzebach legislacyjnych w obszarze przedsiębiorczości rodzinnej, problemach jakie napotykają firmy rodzinne na swojej drodze rozwoju. Relacja na stronach forbes.pl

Forum Firm Rodzinnych Forbesa

 


2018-09-07

We wrześniowym numerze Forbes można przeczytać zapowiedź debaty jak również rankingu, który będzie opublikowany w październikowym numerze Forbes.  W inicjatywie jaką jest Forum Firm Rodzinnych Forbes będziecie Państwo mieli okazję zapoznać się z rankingiem firm rodzinnych, który przygotowała firma Bisnode- partner merytoryczny projektu. Odbędą się również spotkania regionalne podczas, których wręczone zostaną statuetki i dyplomy dla wyróżnionych w rankingu firm. Będą też wyróżnienia specjalne. A wszystko to opatrzone merytoryczną debatą o problemach firm rodzinnych, o tym jak sobie radzą firmy rodzinne m.in. z sukcesją. Zapraszamy do śledzenia wydarzeń z projektu.

 


2018-08-22

Forum Firm Rodzinnych Forbes – projekt dedykowany firmom rodzinnym, dla firm rodzinnych i o firmach rodzinnych.

Projekt rozpoczął się debatą „Firmy rodzinne – siła tradycji, wyzwania przyszłości”, którą poprowadził Paweł Zielewski – redaktor naczelny Forbes. A w rozmowie udział wzięli: r.pr. Agnieszka Krysik, r.pr. Piotr Grabowski – wspólnicy w kancelarii Grabowski i Wspólnicy oraz Piotr Voelkel senior, Andrzej Glinski – członek zarządu Bank Millennium, Andrzej Osiński – prezes Zarządu Bisnode Polska oraz Bartłomiej Skrzydlewski – prezes Zarządu Amplus Foods.

Fot. Agata Dąbrowska, Forbes