O blogu

Firma rodzinna w dobie sukcesji

Firma rodzinna to skomplikowana sieć połączeń i relacji
– zarówno czysto biznesowych, jak i emocjonalnych. Jednym z wielu obszarów tego ekosystemu jest aspekt prawny, któremu ten blog poświęca najwięcej uwagi. Zagadnienia prawne są nieodzownym elementem każdej zmiany w zakresie własności firmy i przekazania władzy kolejnemu pokoleniu.

Inicjatywy

Przedsiębiorczość rodzinna to szereg inicjatyw. Zarówno tych, które wzmacniają wymianę doświadczeń i wiedzy w środowisku firm rodzinnych (wśród nestorów i sukcesorów), jak i inicjatyw społecznych. Ogromne znaczenie mają również działania w przestrzeni stanowienia praw, znaczące dla działalności gospodarczej prowadzonej przez osobę fizyczną jak i powstania fundacji rodzinnych. Na Blogu znajdą Państwo przykłady inicjatyw oddziałujących w środowisku firm rodzinnych.

Platforma wymiany doświadczeń

SUKCESja to nie jedynie przestrzeń przekazania władzy i własności. Sukcesja ma wpływ nie tylko na relacje rodzinne i własnościowe ale i handlowe,  a także na wartość, markę i wizerunek firmy rodzinnej, a nawet na jej rynkową wycenę. To, jakie rozwiązania biznesowe i prawne właściciele biznesu zadecydują wdrożyć w procesie przekazania sterów firmy, wpływa na trwałość przedsięwzięcia i przyszłość tak firmy, jak i całej rodziny.

Zapraszam Państwa do śledzenia wpisów i kontaktu.

 

~Agnieszka Krysik~