Sukces firmy rodzinnej na przykładzie przedsiębiorstwa PROTECH

Wywiad ukazał się 7 września 2022 r. na stronie internetowej Business Centre Club.

PROTECH – firma rodzinna, która pierwszą zmianę pokoleniową ma za sobą, ale wie, że sukcesja to proces i długoterminowe planowanie rozwoju firmy i zaangażowania rodziny. O receptę na sukces i wyzwaniach w rozmowie z prezesem Zarządu Grzegorzem Krupnikiem pytała mec. Agnieszka Krysik, przewodnicząca Komisji BCC dla Rodzinnych.

Sukcesja to proces, który bez zaangażowania uczestników, zakreślenia wspólnego celu i umiejętności komunikowania, nie uda się. Właściwe rozdzielenie profesjonalizmu w biznesie i uzgodnieniach w firmie od sfery rodzinnej jest kluczowe, by zachować właściwą higienę i rolę w firmie rodzinnej.

Agnieszka Krysik: Jaka jest Wasza historia?

Grzegorz Krupnik: Historia firmy sięga roku 1994, gdy Jan Krupnik razem ze swoją żoną – Krystyną, zakładają PROTECH. Na przestrzeni lat firma wielokrotnie przebranżawiała się i obecnie skupia się na realizacji zleceń w branży B2B w zakresie produkcji elementów ze stali. W roku 2012 firma rozpoczęła budowę nowej siedziby na terenie SSE w Zatorze (Zachodnia Małopolska), gdzie regularnie rozbudowuje swoje moce produkcyjne. W najbliższym miesiącu firmy kończy kolejny etap -> wzrost z 15.000 m2 do 30.000 m2 powierzchni produkcyjnej. Obecnie ponad 80% produkcji jest wysyłana na eksport.

Kliknij, żeby przeczytać cały wywiad.